Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Savaitgalio ekskursijos lietuvių k. – PRISIJUNKITE

 

Vilniaus turizmo informacijos centras kviečia vilniečius ir miesto svečius dalyvauti teminėse ekskursijose po gražiausias senamiesčio vietas. Ekskursijos vyks pėsčiomis.

traku_vokes_dvarasGegužės 21 d. (sekmadienis) – ekskursija po Trakų Vokės dvarą

Pradžia 11 val. ir 14 val.
Trukmė iki 1 val.
Kaina 5 Eur.

Daugeliui dar neatrastas Trakų Vokės dvaras įsikūręs vos už 16 km nuo Katedros aikštės. Tai vienas iš 16 ansamblio pastatų, suprojektuotas žymaus lenkų architekto Leandro Jono Liudviko Marconio. Rūmus tarp 1837 ir 1842 m. įsigijo Juozapas Tiškevičius ir juos išpuoselėjo. Šiuo metu dvaro rūmai priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Ekskursijos metu gidas trumpai apžvelgs dvaro sodybos istoriją, supažindins su šeimos gyvenimo smulkmenomis, aprodys rūsius bei tunelį, jungiantį dvarą su to meto rūmų virtuve.

Trakų Vokės dvaras yra Žalioji a. 2A, Vilnius. Nuvykti iki dvaro galima viešuoju transport – iš Vaduvos st. vyksta 51 autobusas, išlipti reikia Eduardo Andrė st. Į ekskursijos bilieto kainą nėra įskaičiuotas transporto bilietas.

Gegužės 27 d. (šeštadienis) –
ekskursija „Vilniaus požemiai“

Pradžia 13 val.
Trukmė 3 val.
Kaina 10 Eur

Sakoma, kad didelė Vilniaus senamiesčio dalis yra po žeme. Laikas ir besiplečiantis miestas paslėpė senuosius gotikinius mūrus.
Ekskursijos metu išvysime dalį Vilniaus požemių, kurie mena senuosius amžius.

AlumnatasBirželio 3 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilniaus senamiesčio kiemelių paslaptys“

Pradžia 14 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 7 Eur.

Vilniaus senamiestis mena daugybę paslapčių. Užsukus į kiemelius, galime pamatyti senovinių mūrų liekanas, sužinoti, kaip atrodė gražiausi kiemai, kur buvo bajorų, didikų valdos. Vilniaus senamiesčio kiemeliuose slypi miesto ir miestiečių istorija, su kuria maloniai kviečiame susipažinti.

Silva rerum, virselisBirželio 10 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum I“

Pradžia 14 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 9 Eur.

Ekskursija didžiulio populiarumo sulaukusio Kristinos Sabaliauskaitės romano “Silva rerum” takais po XVII a. Vilnių.
Kaip gyveno miestas 1655-1667 metais, kurie miestiečiai, meno ir architektūros kūriniai įkvėpė romano siužetą, kodėl autorė Birontą apgyvendino būtent Stiklių gatvėje, kas buvo jo studentiškos gaujos prototipai, kaip įveikti Vilniaus baziliską – visa tai sužinosite 2 valandų trukmės ekskursijoje po Vilniaus senamiestį, autentišką miesto istoriją atskleidžiančioje per literatūros kūrinį ir jo herojus.

Teatro, muzikos, kino muziejusBirželio 11 d. (sekmadienis) – ekskursija „Vilniaus kino teatrų istorijos“

Pradžia 14 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 7 Eur.

Ar kada pagalvojote, kiek per praėjusį šimtmetį Vilniuje veikė 50 kino teatrų? Kaip kinas atkeliavo į Vilnių? Kur ir kokie kino filmai buvo rodomi?

Kviečiame Jus pasivaikščioti po Vilnių su gidu ir paieškoti Vilniaus Kino Teatro istorijų. Tikime, kad šiandien dažnai praeinate pro senamiesčio pastatus, kur kažkada žmonės rinkdavosi pasimėgauti kinu. Ši ekskursija bus kiek kitokia – keliausite sukdami laiką atgal ir galiausiai vėl grįšite atgalios.

Stikliu gatve, Sv. Dvasios baznyciaBirželio 17 d. (šeštadienis) – ekskursija „Žydų istorija ir kultūra Vilniuje“

Pradžia 14 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 7 Eur.

Per daugiau kaip 700 gyvenimo Lietuvoje metų žydai sukūrė turtingą ir įvairialypę kultūrą. Vilnius dar buvo vadinamas „Šiaurės Jeruzale“. Ekskursijos metu aplankysime Senamiesčio vietas, kuriose buvo įsikūrę žydai, sužinosime apie iškiliausias asmenybes ir tragišką XX a. istoriją bei Vilniaus getus.

Bilietus į temines ekskursijas galima įsigyti Vilniaus turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 22) kasdien nuo 9 iki 18 val.

Informacija ir registracija į ekskursijas telefonu +370 5 262 9660.

IMPORTANT!

PLANNING TO FLY TO VILNIUS THIS JULY-AUGUST?