Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

NAUJOS TEMOS!

Stoties rajone…

Vilniuje tikriausiai nerasime kitos tokios vietos, kaip stoties rajonas. Sako, jog čia kas kelis metrus įsikūrusios užeigos, gatvėse dirba žemiausio lygio seniausios profesijos atstovės, knibžda smulkaus plauko plėšikų… Tačiau ar tikrai? Kviečiame visus pasivaikščioti po šį rajoną ir pažvelgti į kiek kitokį Vilnių.

Trukmė — 2 val. pėsčiomis
Dalyvių skaičius — iki 30 asmenų
Kalba — lietuvių

Lukiškės – Vilniaus prekybinis uostas

Ar galite įsivaizduoti, kad XIX a. Lukiškės buvo daugiau kaimelis su daržais ir ganyklomis, su nedideliais mediniais namukais tarp žalių kalvų, nei miesto rajonas. O vienintelis išskirtinis statinys čia buvo Šv. Jokūbo bažnyčia ir dominikonų vienuolynas. Sužinokite, kaip Lukiškių priemiestis atrodė ne tik XIX a., bet ir tada, kai šios žemės dar priklausė Lietuvos valdovams ir čia švartavosi upiniai laivai; kaip atsirado Lukiškių vardas. Ekskursijos metu bandysime rasti atsakymus ne tik į šiuos klausimus, bet ir padiskutuoti apie aikštės ateitį.

Trukmė — 2 val. pėsčiomis
Dalyvių skaičius — iki 30 asmenų
Kalba — lietuvių

Pasikartojimai, arba neregimas Juditos Vaičiūnaitės Vilnius

„Gyvenimas susideda iš pasikartojimų. Juose visuomet slypi įstabiausias dalykas – sugrįžimas“, – sakė pirmoji lietuvių literatūroje miesto poetė Judita Vaičiūnaitė (1937-2001). Ekskursijos metu pasivaikščiosime po Juditai Vaičiūnaitei svarbias Vilniaus senamiesčio vietas, bandysime suvokti, kas formavo jos kūrybą, įžvelgti  architektūros, istorijos, poetinių vaizdinių, kūrybos, gyvenimo ir miestų detalių pasikartojimus.

Į šitą piešinį aš įeinu daugybę kartų
kasdien per dūlančias plytas –
ir palydėta ir viena…
Kasdien pro šitą seną siaurą arką
naujai nuskaidrinta erdve atsiveria diena.

Trukmė — 2 val. pėsčiomis
Dalyvių skaičius — iki 30 asmenų
Kalba — lietuvių

Informacija ir ekskursijos užsakymas darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.
Tel. +370 5 253 2115, el. paštas tours@vilnius.lt.

Užsakymo forma