Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Halės turgus

Hales Market Vilnius

Sakoma, kad norint pažinti šalį ir jos žmones, pirmiausiai reikia apsilankyti turguje. Tad kviečiame artimiau susipažinti su seniausiu  Vilniaus Halės turgumi! Jei tik galėtų, šis turgus papasakotų tūkstančius įdomiausių istorijų.

PRADŽIŲ PRADŽIA

Dabartinės turgavietės vietoje nuo pat XV a. šimtmečius veikė Arklių turgus, vėliau vadintas „Javų” turgumi, kai, XVI a. pastačius  miesto sieną, jis atsidūrė priemiestyje. 1906 m. Pylimo ir Bazilijonų g. sankirtoje iškilo nauja turgavietė, kurią suprojektavo vilnietis architektas ir inžinierius Vaclovas Michnevičius, o įgyvendinti padėjo verslininkas Petras Vileišis. Šis Halės turgaus pastatas  dar ilgą laiką buvo vadinamas „Javų” turgumi ir tik 1914 m. pradėtas vadinti Halės vardu. Tai seniausia iki šiol veikianti turgavietė  Vilniuje.

TURGUS ŠIANDIENĄ

Halės turgus šiandieną yra itin populiari  vieta: čia noriai kuriasi verslininkai, turintys originalių idėjų, prekiaujantys vietinės  gamybos, ekologiškais, unikalios receptūros maisto produktais. Tai – kepyklos,  mėsinės, sūrinės, vyninės, beigelinė.  Kiekvienas atras tai, kas įdomu, skanu,  nes čia galima paragauti ir įsigyti autentiškų vietos gamintojų produktų.

 209209

Atsisiųsti pdf