Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

6 Vilniaus ekskursijos, atskleisiančios kitokį miesto veidą

Vilnius visada pasiruošęs nustebinti, net kai atrodo, kad jau daug kas matyta, aplankyti muziejai, barai, išvaikščiotos miesto gatvės. Metas į ekskursiją! Bet ne bet kokią. Jūsų laukia 6 netradicinės, stebinančios ir neįprastos ekskursijos, atskleidžiančios miesto paslaptis ir supažindinančios su naujais miesto veidais. Pasiruošę?

Aplankykite „Černobylio“ filmavimo vietas

Tikriausiai girdėjote apie „Černobylį“, garsųjį HBO serialą apie 1986 m. įvykusią branduolinę katastrofą. Jis buvo nufilmuotas čia, Vilniuje. Nepraleiskite unikalios galimybės pasivaikščioti filmavimo vietomis – po Fabijoniškėse filmuotą Pripetės rajoną, po KGB kalėjimą, kuriame išlikę originalūs baldai. Išgirskite ir istorijų apie to laikmečio patirtis ir tai, kaip sklido žinia apie avariją atominėje jėgainėje.

Pajuskite prezidentais

Pasivaikščiokite po Prezidentūrą Vilniuje. Tai proga patekti į tikriausiai labiausiai saugomą Lietuvoje objektą – čia lankėsi karalienė Elžbieta II, popiežius Pranciškus, kiti aukščiausio rango politikai ir diplomatai, čia gyveno Napoleonas ir caras Aleksandras I. Ar galite praleisti tokią progą? Ne! Ekskursijos vyksta savaitgaliais, o, jei atvyksite sekmadienį 12 val., gal4site pamatyti v4liavos keitimo ceremoniją aikštėje. Patarimas: ekskursijos yra nemokamos, tačiau rezervuokite vietą iš anksto ir nepamirškite asmens dokumento.

Aplankykite Vilniaus katakombas

Vilniaus Senamiestyje stovintys namai skaičiuoja šimtmečius – kai kurie fasadai keitė savo išvaizdą, tačiau vienas dalykas išliko nepaliestas laiko – rūsiai ir katakombos. Tyrinėkite požemines miesto arterijas ir susipažinkite su paslaptimis. Per kelias valandas pamatysite, ką slepia Vilniaus katedros rūsiai, kur buvo laidojami ir LDK kunigaikščiai, aplankysite Senamiesčio rūsius ir vyno požemius. Patikrinkite, ar legendos apie slaptus požeminius tunelius, kuriais vaikščiojo Lietuvos didieji kunigaikščiai dar XV a., yra tikros.

Išbandykite alaus turą

Kas gali būti geriau vakaras, degustuojant alų ir sužinant daugiau apie jo gaminimo tradicijas?  Aplankykite nedidelius barus ir mikrodaryklas arba degustuokite įvairias rūšis klausydami profesionalų pasakojimų. Alaus gaminimo tradicijos Lietuvoje yra stiprios, todėl susipažinti su alaus kultūra nuo viduramžių iki dabar – įdomi patirtis ir puikus būdas pradėti vakarą. Patarimas: Lietuvoje alkoholis parduodamas nuo 20 metų, todėl turėkite asmens dokumentą, mes žinome, kad atrodote jauniau.

Atsidurkite virš miesto

Apžiūrėkite miestą iš aukščiausio pastato Lietuvoje – 326,5 metrų televizijos bokšto! Pamatysite ne tik miestą iš paukščio skrydžio. Ekskursijos metu apžiūrėsite patalpas, į kurias dar prieš kelerius metus negalėjo patekti nė vienas pašalinis – iš čia buvo siunčiamas signalas į visos šalies televizorius! Jei nebijote aukščio, galėsite pasidairyti po atvirą apžvalgos aikštelę. O jei tai per ekstremalu, užsukite į restoraną ir mėgaukitės panoraminiu vaizdu gerdami kavą 165 metrų aukštyje. Nusileidę ant žemės nepamirškite pasižvalgyti po istorinių TV antenų parką.

Grįžkite į sovietinius laikus 

Grįžti į praeitį neįmanoma? O gal? Pasinerkite į sovietinius laikus bunkeryje 5 metrai po žeme. Savo kailiu patirsite, ką reiškia būti totalitarinės valstybės piliečiu. Pamirškite istorijos knygas ir pabandykite išgyventi 1984 m. siaubą. Tai, kas buvo realybė, įmanoma patirti ir šiandien. Ar jums pavyks ištrūkti?