Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Naujos idėjos atkeliauja į Vilniaus stoties rajoną

Romantiška kelionė traukiniu? Gatvės maistas autentiškame vagone restorane? Vakaro koncertas su šokiais prie geležinkelio bėgių? Ar knygos ir muzika perone? Vilniaus geležinkelio stotis ir stoties rajonas atveria erdvę eksperimentams. Apsilankykite madingiausiame miesto rajone – čia kūrybiška energija virsta netikėtomis idėjomis, nemokamais koncertais, naujais skoniais ir šiuolaikiškais projektais. Ko tikėtis vietoje, kuri niekada nemiega?

„Platforma“ – naktinio gyvenimo epicentras

Iki rugsėjo 30 d.

Geležinkelio muziejuje įsikūrusi „Platformos“ kultūros iniciatyva žadina rajoną išskirtine idėja. Tarp autentiškų jau niekur nebekeliaujančių įvairių laikotarpių vagonų ir garvežių vyksta aktyvus gyvenimas iki paryčių. Paklausykite, kaip kitaip suskamba šiuolaikinė muzika ant tikros geležinkelio platformos įrengtoje scenoje ar šturmą Lietuvos kariuomenės pratybose atlaikiusiame vagone-klube „Triukšmas“. Paragaukite gurmaniško gatvės maisto – net įprastas stoties čeburekas čia virsta prašmatniu užkandžiu su kapota aviena ir turkišku sūriu. Čia sutiksite ne tik vietos šefų, nes į „Platformą“ vis atkeliaus svečių iš kitų garsių gatvės maisto turgų užsienyje.

Palandžiokite ir po kitus vagonus – vienuose įsikūrę bendradarbystės erdvės, kituose – šiuolaikinio meno galerijos. Keliaukite traukiniu atgal į devintąjį dešimtmetį ir įsigykite išskirtinių suvenyrų: vintažinių drabužių ar vietos menininkų kūrinių. Vaikams „Platforma“ – beveik geriau už atrakcionų parką, nes čia jie ne tik iš arčiau susipažįsta su traukiniais, bet ir gali važinėtis riedučiais, mokytis apie gatvės kultūrą. Laisvė kurti nevaržoma, tad ant specialios sienos galite atskleisti savo gatvės meno talentą ir palikti priminimą apie save kitiems lankytojams.

Legendomis tapę klubai

Tęsiam vakarėlį, nes vasaros naktys trumpos ir geriausia jas išnaudoti ne miegui. Kitoje pusėje nuo „Platformos“ prie geležinkelio bėgių įsikūręs „Peronas“ iš tolo atpažįstamas ne tik dėl milžiniškos James Gandolfini skulptūros, bet ir dėl sklindančio šurmulio. „Perono“ terasoje po aukštu stogu galima šėlti klausantis muzikos ar tiesiog pasislėpti nuo perkaitusio miesto centro. Nakvynės namuose „Jamaika“ vykstantys vakarėliai gali netikėtai nustebinti šiuolaikinio meno elementais, jamaikietiškai atsipalaidavusia atmosfera ir tarptautine publika. O kiek atokiau nuo stoties legendiniame klube „Kablys“ stogą kilnoja garsūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai.

Iš tolo pastebimi barai

Leidžiantis Pylimo gatve žemyn akį patraukia spalvinga Stalino galva ir Trumpo bei Putino piešinys – „Keulė rūkė“ mėsainiai ir šonkauliukai kvepia iš tolo priversdami ne tik sustoti nusifotografuoti prie pastato, bet ir užsukti vidun. Šalia įsikūrusioje „Vijokliai beergarden“ terasoje šiltais vasaros vakarais laukia ramesnis poilsis. Baro „Love“ su vienais geriausių kokteilių mieste ieškokite pagal nedidelę neoninę iškabą prie į rūsį vedančių laiptukų. O barą „Dėvėti“ pastebėsite iš tolo dėl prie įėjimo besiburiuojančių žmonių ir geltonų plastiko užuolaidų – įžengę pro jas pateksite į kitą realybę.

„Turgus 2.0“ – sekmadienio maisto šventė

Iki rugsėjo 29 d.

Šiuolaikinis turgus kuria bendruomenę, tad tapkite jos dalimi. Pylimo gatvėje nuo Halės turgaus iki geležinkelio stoties kiekvieną sekmadienį eismas užleidžia vietą šventiškai atmosferai. Po atviru dangumi jūsų laukia netradiciniai patiekalai, iš tolo kvapais viliojantis gatvės maistas, šviežiausios ūkininkų prekės ir didelis bendraminčių būrys. Šis turgus – atsakingas, skleidžiantis atsakingo vartojimo idėją, tad vienkartinio plastiko čia vengiama, o ūkininkai bendradarbiauja su restoranų ir maisto vagonėlių šefais, kurdami naujus derinius iš sezoninių produktų. Pasiruoškite gastronominių nuotykių kupinai vasarai industrinėje Vilniaus dalyje.

Atpalaiduojantis geležinkelio stoties laukiamasis

Net jei nelaukiate traukinio ir nesiruošiate niekur keliauti, užsukite į geležinkelio stoties laukimo salę… paskaityti knygos ar pagroti pianinu. Kai žmonės skuba ir greitai keičiasi kaimynai, lengva atsipalaiduoti ir sustabdyti akimirką. Jei turite daugiau laiko, užsukite į Geležinkelių muziejaus salę daugiau sužinoti apie istoriją, pamatyti autentiškų reliktų ar apžiūrėti įspūdingų vaikyste kvepiančių maketų.

Vėlyvi pusryčiai po gero vakarėlio

Kai vakarėlis tęsiasi iki paryčių, reikia gerai pasistiprinti, kad galėtumėte vėl šėlti. Stoties rajone laukia vieni garsiausių vėlyvųjų pusryčių. Pasidarykite sau tikrą šventę su austrėmis ir putojančiu vynu – viešbučio „Comfort“ restoranas „Time“ savaitgalio pusryčiams vilioja vilniečius bufete rinktis kaskart naujų patiekalų ir jau pamėgtų šefų kūrinių. „Holigans“ pasiūlys sočiausius ir energijos papildančius pusryčius, subalansuotus veganams ir vegetarams. Jei su draugais negalite sutarti, kokio maisto norite, užsukite į „Uptown bazaar“ ir susineškite pusryčius iš įvairiausių restoranų prie vieno stalo.