Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Pamirškite Paryžių. Vilnius – romantikos kupinas miestas

Kai norisi romantikos, nebūtina iškart ieškoti bilietų į užsienį. Pirmiausia pasižvalgykite po Vilnių. Ko dažniausiai norisi tokioje išvykoje? Netikėtų jaukių miesto kampelių. Gražių įspūdingoms nuotraukoms tinkamų vietelių. Nuostabaus maisto atradimų. Visokiam orui tinkamų nuotykių. Ir, žinoma, galimybės atsipalaiduoti. Vilnius ne veltui 2018 m. buvo įtrauktas UNESCO Pasaulio paveldo Romantiškosios Europos maršrutą. Lietuvos sostinė – dar ne iki galo ištirtas romantikos perlas. Tad išnaudokite miesto malonumus.

Romantinės legendos

Vilnius už kiekvieno kampo slepia romantiškas istorijas, tereikia žinoti, kur jų ieškoti. Pasimatymui paskirkite istorinę isymylėjėlių vietą prie S. Moniuškos skvere esančios „Obuoliuko plytelės. Turite svajonių? Stipriai užsimerkite, pasisukite ant „Stebuklo“ plytelės prie Vilniaus katedros ir prašykite, ko norite. Likimą jums išpranašaus ant Užupio tilto siūbuojančios Likimo sūpynės. Nepamirškite apžiūrėti ir laimingų įsimylėjėlių spynų. Prisėskite ant suoliuko K. Sirvydo skvere ir leiskite M. Oginskio muzikai jus nukelti į praėjusį šimtmetį. Nusileiskite į katedros požemius ir išgirskite garsiausią Žygimanto Augusto II ir Barboros Radvilaitės istoriją – ji tikrai verta Šekspyro plunksnos.

Pasimatymų nuotykiai

Kartais romantikai pakanka tiesiog prisėsti ir stebėti įspūdingą miesto architektūrą, bet Vilnius stebina romantiškomis staigmenomis. Mėgaukitės vaizdais iš oro baliono – žiemą laukią ypatingi apsnigtų stogų vaizdai, aplinkiniuose miškuose šuoliuojantys laukiniai žvėrys. Įsiklausykite, kaip viskas nuščiūva ir liekate tik jūs. Nepatinka aukštis? Jodinėkite žirgais po vaizdingas vietas – jūsų laukia gražiausios nuotraukos. Net jei nuspręsite tiesiog pasivaikščioti miesto gatvėmis, pasirinkę ekskursiją apie Vilniuje gyvenusias moteris ir meilės istorijas turėsite daug temų pokalbiams per vakarienę.

Vakarienė dviems

Ypatingą vakaro nuotaiką sukursite pradėję užkandžiais Halės maisto turguje šeštadienį ar ragaudami jūrų gėrybių su putojančiu vynu kiekvieną dieną restorane „Selfish“. Norite pavakarieniauti netradiciškai? Nustebinkite savo porą vakariene tamsoje – ji pažadins visiškai naujus pojūčius. Išgirskite, kaip skimbčioja įrankiai, ir bandykite atspėti, ar tikrai žinote, ką valgote. Privalumas – čia niekam nerūpės jūsų stalo manieros – jokios įtampos dėl pretenzingos aplinkos. Kerinčio kaip meilė saldaus deserto užsukite į „Sugamour“. O vakaro pabaigai užsukite į toliau nuo pašalinių akių esantį „Love“ pasimėgauti išskirtiniais kokteiliais ir muzika.

Saulėlydžiai ir pasivaikščiojimai

Miesto širdyje esanti gamta verta atskiro aprašymo. Nepatingėkite užlipti į Trijų Kryžių kalną ar ant Gedimino kalno – nuo čia atsiveria įspūdingi saulėlydžio vaizdai, auksine spalva nudažantys Senamiesčio stogus. Vaikščiodami palei Vilnelę klausykite vandens garmėjimo ir atsipalaiduokite Bernardinų sode. Klaidžiokite meniškojo Užupio gatvelėmis ir atraskite skardžių, nuo kurių po kojomis gula visas Vilnius.

Naktis ne namuose

Net jei gyvenate Vilniuje, kartais užtenka apsistoti viešbutyje, kad atrodytų, jog išvykote trumpų atostogų. Pasijuskite kaip didikai naujajame 5 žvaigždučių viešbutyje „Pacai“, kurio dizainas jau garsėja pasaulyje. Jei mėgstate skaityti, jaukus nedidukas „ BookInn B&B“ sukurtas kaip tik jums. Romantiška nakvynė gali būti maloni nepriklausomai nuo biudžeto. Smagiems nuotykiams Vilniuje daugybė hostelių, meno gerbėjų skirtingi kūriniai laukia viešbutyje „Artagonist“, geriausiais vėlyvais pusryčiais ir rokenrolo aura pasitinka „Comfort Hotel“, čia gausu ir garsių tinklinių viešbučių: „Kempinski“, „Mariott“, „Radisson“ ar „Ibis“. Jei ne nakvynės, čia visada galima užsukti netradiciškai papusryčiauti.