Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Renginiai, be kurių neįsivaizduojamas pavasaris Vilniuje

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“

Kovo 21 – balandžio 4 d.

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Per daugiau nei dvidešimt metų jis tapo šalies kultūrai ypač įtakingu ir labiausiai lankomu renginiu.

Mados infekcija

Balandžio 12 – 13 d.

Festivaliui „Mados infekcija“ mada reiškia daugiau nei vien tik įspūdingus aprangos derinius. Organizatoriai žino, kad mada vyksta kasdien, o savo žymę joje palieka ne tik istorija, bet ir politika, ekonomika, menas. Mada yra neatsiejama kultūros dalis: tai kasdienio gyvenimo alsavimas ir atspindžiai visur, kur tik pažvelgsi.

Štai kodėl „Mados infekcija“ skiriasi nuo visame pasaulyje vykstančių mados savaičių: festivalio programoje nėra uždarų vardinių vakarų ar tik VIPams pasiekiamų renginių. „Mados infekcijoje“ viskas atvirkščiai: festivalio aplinka neformali ir prieinama visiems – bilietą į festivalį gali įsigyti kiekvienas.

Elektroninės muzikos festivalis „Jauna muzika“

 Balandžio 23 – 27 d.

Nuo 1992 m. Lietuvos kompozitorių sąjunga organizuoja festivalį JAUNA MUZIKA, kuris pateikia publikai naujausius muzikos meno laimėjimus ir projektus. Nuo 2002 metų JAUNA MUZIKA kreipia ypatingą dėmesį į elektroninę ir elektroakustinę muziką ir siekia pristatyti šios srities naujoves įvairaus amžiaus publikai. Šiandien tai didžiausias elektroninės ir elektroakustinės muzikos festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Open House Vilnius

Balandžio 27 – 28 d.

Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Vilniuje organizuojamas nuo 2015 m. Renginio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti.

Savaitgalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Pastatuose programoje nurodytu laiku vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, pastatų architektai bei jų „gyventojai”.

Šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“

 Gegužės 2 – 12 d.

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis, taip pat, skatinti Lietuvos choreografus ieškoti naujų idėjų ir raiškos priemonių, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programoje, greta jau pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų, galima išvysti ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus.

Vyno paroda „Vyno dienos 2019“

 Gegužės 3 – 4 d.

Vyno dienos“ tai didžiausia vyno paroda Šiaurės Europoje. Kasmet parodoje savo vyną pristato būrys užsienio ir Lietuvos gėrimų gamintojų, siūloma pasiklausyti paskaitų apie vyną bei paragauti įvairių gurmaniškų produktų, kurių gamintojai taip pat dalyvauja parodoje.

Dizaino savaitė

Gegužės 6 – 12 d.

Dizaino savaitė – jau keturioliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. 2019 m. gegužės 6-12 dienomis net šeši Lietuvos miestai pasiners į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus smalsiai ir kūrybiškai festivalio auditorijai.

Europos diena Vilniuje

 Gegužės 10 – 12 d.

Gegužės 10-12 dienomis Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte švęsime Europos dieną. Visą Europos dienai skirtą savaitgalį Vilniuje šurmuliuos eilė skirtingų renginių, kuriuos vienijantis tikslas yra diskutuoti ir sužinoti daugiau apie Europą ir Lietuvai svarbius ES klausimus, o svarbiausia – švęsti Europos dieną kartu.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Gatvės muzikos diena

 Gegužės 18 d.

Gatvės muzikos diena – trečio gegužės šeštadienio tradicija, kuomet profesionalūs muzikantai ir mėgėjai išeina į Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Įvairiais muzikos instrumentais (net radiatoriais) jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus, atlieka įvairius su muzika susijusius performansus. Prie gatvės muzikantų po truputį jungiasi ir kiti gatvės kultūros judėjimai.

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“

 Gegužės 21 – 26 d.

Gegužės 21–26 dienomis Vilniaus senamiestyje šurmuliuos vienas seniausių folkloro festivalių Lietuvoje „Skamba skamba kankliai“. Šis festivalis – tai puiki proga ne tik išgirsti ir išvysti etnines dainavimo, giedojimo, šokio ir muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio svečių folkloro ansamblių koncertus, jaunimo šiuolaikinio folkloro grupių pasirodymus, bet ir patiems dalyvauti – dainuojant, šokant ištirpti bendrame besilinksminančiųjų sūkuryje.

We Run Vilnius 2019

 Gegužės 26 d.

Tai didžiausias pavasario bėgimas Lietuvoje, kuriame savo jėgas išbando profesionalūs sportininkai, mėgėjai ir net mažieji bėgikai. Bėgimo šventė, kuri suvienija visus aktyvaus gyvenimo propaguotojus.

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’19”

 Gegužės 30 – birželio 2 d.

Keturios dienos meno ir netikėtų atradimų kartu su kūrėjais iš viso pasaulio. Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘19“ jau dešimtą kartą kviečia į LITEXPO. Didžiausias vizualiųjų menų renginys Baltijos šalyse šiemet lankytojams siūlo plačia programą: šimtai menininkų, tūkstančiai intriguojančių kūrinių, išskirtiniai susitikimai su meno žvaigždėmis, įdomios diskusijos ir įtraukianti edukacinė programa.

Tai tik dalis renginių, vyksiančių mieste šį pavasarį. Parsisiųsk 2019 m. Vilniaus renginių kalendorių ir sužinok apie svarbiausius renginius mieste.

________________

Kaziuko mugė

Kovo 1 – 3 d.

Kaziuko mugė yra visame regione unikali etknokultūrinė šventė, kuri jau daugiau kaip 400 metų į Vilniaus senamiestį kasmet suburia gausybę auksarankių amatininkų, menininkų, tautodailininkų ir kitokių visos šalies kūrėjų, parduodančių rankų darbo kūrinius, namų apyvokos daiktus, maisto produktus, pagamintus laikantis lietuvių liaudies papročių, tradicijų, meninių raštų ir pan.

Tapo įprasta, kad mugės metu vyksta kultūrinė programa – koncertai ir pasirodymai, atitinkantys folklorinę šventės dvasią.

Užgavėnės

Kovo 6 d.

Siautulingos, linksmos, per barzdą taukais varvančios Užgavėnės Vilniuje vasario 25 d. kviečia vilniečius ir miesto svečius ant Tauro kalno visą dieną šėlti, triukšmą kelti ir visaip kaip šaltą žiemą iš Lietuvos kuo toliau varyti.

Užgavėnės – bendruomenės šventė. Jos visais laikais būdavo puiki proga ne tik linksmai padūkti ir šmaikščiai pajuokauti, bet ir nepiktai pašiepti kaimo bendruomenės narius. Atėjusių laukia gausi, riebi, šilta mugė su blynais ir kitais gardumynais, padūkusios tradicinės linksmybės vaikams ir ne vaikams, koncertai, šokiai ir pokštai.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11 d.

1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Minint šią dieną pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę, Nepriklausomybės aikštėje vyksta valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, koncertai, parodos.

Tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip’19“

Kovo 13 – 16 d.

2019 metų kovo 13-16 dienomis Vilniuje vyksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip“ – išskirtinis renginys, subursiantis profesionalius juvelyrus, dizainerius ir pirkėjus iš atokiausių pasaulio kampelių. Čia bus pristatomos pasaulinės juvelyrikos dirbinių ir gintaro rinkos tendencijos, moderniausios juvelyrikos pramonės technologijos bei naujausi profesionalių juvelyrų darbai. Kaip ir kasmet nestigs renginių, skirtų tiek juvelyrikos profesionalams, tiek parodos svečiams.

Robotiada

Kovo 24 d.

Robotiada“ – jau septintus metus vyksiantis renginys, kuriame susitinka robotų kūrėjai, sumanios šeimos, robotikos varžybų aistruoliai. Čia ne tik galima apžiūrėti įdomiausių robotų parodą, tačiau ir pačiam tapti kūrėju ir išbandyti robotų kūrimą. Renginyje, ką veikti randa ir jaunas ir senas – šeimoms draugiškos technologijos vilioja ir visiškus naujokus ir robotikos profesionalus.