Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

TOP gegužės renginiai

Šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“

 Gegužės 2 – 12 d.

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis, taip pat, skatinti Lietuvos choreografus ieškoti naujų idėjų ir raiškos priemonių, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programoje, greta jau pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų, galima išvysti ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus.

Dizaino savaitė

Gegužės 6 – 12 d.

Dizaino savaitė – jau keturioliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje. 2019 m. gegužės 6-12 dienomis net šeši Lietuvos miestai pasiners į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus smalsiai ir kūrybiškai festivalio auditorijai.

Europos diena Vilniuje

 Gegužės 10 – 12 d.

Gegužės 10-12 dienomis Vilniuje Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte švęsime Europos dieną. Visą Europos dienai skirtą savaitgalį Vilniuje šurmuliuos eilė skirtingų renginių, kuriuos vienijantis tikslas yra diskutuoti ir sužinoti daugiau apie Europą ir Lietuvai svarbius ES klausimus, o svarbiausia – švęsti Europos dieną kartu.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Gatvės muzikos diena

 Gegužės 18 d.

Gatvės muzikos diena – trečio gegužės šeštadienio tradicija, kuomet profesionalūs muzikantai ir mėgėjai išeina į Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Įvairiais muzikos instrumentais (net radiatoriais) jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus, atlieka įvairius su muzika susijusius performansus. Prie gatvės muzikantų po truputį jungiasi ir kiti gatvės kultūros judėjimai.

We Run Vilnius 2019

 Gegužės 26 d.

Tai didžiausias pavasario bėgimas Lietuvoje, kuriame savo jėgas išbando profesionalūs sportininkai, mėgėjai ir net mažieji bėgikai. Bėgimo šventė, kuri suvienija visus aktyvaus gyvenimo propaguotojus.