Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Pavasarį

 

KAZIUKO MUGĖ

Kovo pirma pusė
Daugiau kaip 400 metų vykstanti mugė, kilusi nuo Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero vardadienio šventės. Tai didžiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų kūrybos pristatymas pirkėjams, linksma šventė, apimanti visas Vilniaus senamiesčio erdves.
www.kaziukomugevilnius.lt

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Kovo 11 d.
1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Minint šią dieną pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę, Nepriklausomybės aikštėje vyksta valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, pučiamųjų orkestro pasirodymas, vaidinimai, koncertai.

TARPTAUTINĖ BALTIJOS JUVELYRIKOS PARODA „AMBER TRIP“

Kovo pirma pusė
„Amber Trip“ – didžiausia specializuota juvelyrikos paroda Baltijos šalyse, svarbus kasmetinis įvykis visiems, kas domisi gintaru ir apskritai juvelyrika. Parodoje galima susipažinti su naujausiomis tendencijomis šioje grožio industrijos srityje, pamatyti naujausius pasaulio profesionalių juvelyrų darbus, įsigyti ar užsisakyti išskirtinių autorinių papuošalų, juvelyrinių akmenų.
www.ambertrip.lt

TARPTAUTINIS KINO FESTIVALIS „KINO PAVASARIS“

Kovas
Festivalis šalies žiūrovams pateikia pasaulyje pripažintą, kituose kino festivaliuose pristatytą kiną; vyksta susitikimai su žinomais šalies ir užsienio kino žmonėmis, teminiai vakarai, diskusijos.
www.kinopavasaris.lt

MADOS FESTIVALIS „MADOS INFEKCIJA“

Kovo antra pusė
1999 metais startavęs festivalis „Mados infekcija“ Lietuvoje tapo ryškiausia mados ir kultūros fiesta. „Mados infekcija“, kaskart suburianti tiek jaunus talentus, tiek ir mados pasaulio profesionalus iš Lietuvos bei užsienio, tiki idėjomis ir fantazija: po festivalio vėliava buriasi tie, kurie išreiškia save per individualumą, o ne per bandos jausmą.
www.madosinfekcija.lt

PAVASARIO LYGIADIENIS

Kovo pabaiga
Pavasario lygiadienis – diena lygi nakčiai, šviesa lygi tamsai. Nuo Pavasario lygės tamsa tirpsta lyg sniegas, užleisdama vietą šviesai, vis ilgesniam saulutės ratui. Tai atskaitos taškas, kai saulė pateka tiksliai rytuose, leidžiasi vakaruose, o žemdirbiškoje tradicijoje tada buvo pradedami skaičiuoti Naujieji metai. Ta proga uždegama Pavasario Lygiadienio – Naujųjų metų – ugnis, šoka ugnies šokėjai.
www.etno.lt

TARPTAUTINIS MUZIKOS FESTIVALIS „SUGRĮŽIMAI“

Balandis–gegužė
Į Vilnių ir kitus šalies miestus koncertuoti sugrįžta Lietuvos muzikai, dirbantys arba studijuojantys užsienyje, privalantys atsivežti ir kolegą iš užsienio. Festivalyje pasirodo ir beveik visos po pasaulį išsibarsčiusios mūsų muzikos žvaigždės.
www.lmrf.lt

GATVĖS MUZIKOS DIENA

Gegužė
Nauja tradicija – muzikos profesionalai ir mėgėjai groja ir dainuoja sostinės gatvėse, aikštėse, skveruose kaip gatvės muzikantai.
www.gatvesmuzika.lt

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO FESTIVALIS „NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS“

Gegužės pradžia
Didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse, kuriame dalyvauja trupės ne vien iš Baltijos jūros regiono, bet ir iš kitų šalių bei žemynų.
www.dance.lt

TARPTAUTINIS POEZIJOS FESTIVALIS „POEZIJOS PAVASARIS“

Gegužė
Įvairiose erdvėse šalies poetai ir užsienio svečiai, aktoriai skaito eiles, vyksta diskusijos, bendraujama su klausytojais.
www.rasytojai.lt

TARPTAUTINIS FOLKLORO MUZIKOS FESTIVALIS „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI“

Paskutinė gegužės savaitė
Vilniaus senamiesčio aikštėse, parkuose, kiemuose vyksta linksmi Lietuvos ir iš daugelio šalių atvykstančių liaudiškos muzikos ansamblių koncertai. Vyksta tautinių amatų mugė.
www.etno.lt

TARPTAUTINĖ VYNO PARODA „VYNO DIENOS“

Gegužės pabaiga
Kasmetinėje parodoje „Vyno dienos“ vyksta degustacijos, teminiai seminarai, diskusijos, savo vynus pristato Lietuvos vyno importuotojai, gurmaniškų produktų bei vyno aksesuarų pardavėjai. Atvyksta vyndarių iš įvairių užsienio šalių, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Prancūzijos atstovai. Per dvi parodos dienas apsilanko apie 3500 lankytojų.
www.vynodienos.lt

VILNIAUS FESTIVALIS

Gegužė
„Vilniaus festivalis“ – tarptautinis Europos festivalių asociacijos pripažintas muzikos festivalis, kuriame dalyvauja žymūs atlikėjai, pasaulio muzikos elito atstovai, geriausi Lietuvos muzikiniai kolektyvai (10–15 renginių).
www.vilniusfestivals.lt

Daugiau informacijos apie tradicinius renginius, kasmet vykstančius Vilniuje  www.vilnius-events.lt

IMPORTANT!

PLANNING TO FLY TO VILNIUS THIS JULY-AUGUST?