Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Svarbiausi metų renginiai

KAZIUKO MUGĖ

2017 m. kovo 3-5 d.
Kiekvienais metais kovo pirmomis dienomis Vilniaus senamiesčio gatves užlieja Kaziuko savaitgalis. Į Kaziuko mugę suguža ne tik atokiausių Lietuvos kampelių, bet ir kaimyninių šalių amatininkai. Čia visada gausu ne tik liaudies meistrų pagamintų daiktų, bet ir renginių.

GATVĖS MUZIKOS DIENA

2017 m. gegužės 20 d.
Trečiąjį gegužės šeštadienį Lietuvoje į gatves muzikuoti išeina tūkstančiai žmonių. „Gatvės muzikos diena“ – šventė, vienijanti visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje – muzikos kalba. Muzikanto ir aktoriaus A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Tai diena, įtraukianti visus Lietuvos miestus ir miestelius į laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventę.

TARPTAUTINIS FOLKLORO FESTIVALIS „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI“

2017 m. gegužės 23-28 d.
Šis festivalis Vilniuje vyksta jau nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios tautinės muzikos festivalių.
Festivalis vyksta tradiciškai paskutinį gegužės savaitgalį ir trunka net 4 dienas!
Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių – Sutartinių vakaras, Vaikų folkloro diena, Pasidainavimų vakaras, naktišokiai, Kaimo giesmininkų valanda, sekmadienio koncertai Vilniaus senamiesčio kiemuose – atsiranda ir naujos tradicijos – grojimo tradiciniais instrumentais, dainavimo, giedojimo dirbtuvės, Nakties muzikos koncertų ciklas ir kt.

KULTŪROS NAKTIS

2017 m. birželio 16 d.
„Kultūros nakties“ (anksčiau – „Tebūnie naktis!”) metu Vilniaus aikštes, gatves, parkus ir netikėčiausias erdves užpildo įvairiausių meno rūšių projektai – muzika, šokis, teatras, kinas, fotografija, šiuolaikinės instaliacijos ir daugybė kitų. Vienos nakties festivalis Lietuvoje pradėtas rengti 2007 metais besiruošiant „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginiams.

SOSTINĖS DIENOS

2017 m. rugsėjo 1-3 d.
Sostinės dienos – didžiausia Vilniaus miesto šventė, skirta visiems sostinės gyventojams ir miesto svečiams. Sostinės dienos vyksta nuo 1993 metų. Tai įvairių žanrų aukšto meninio lygio renginiai, patenkinantys visapusiškus miesto gyventojų bei svečių poreikius ir sutraukiantys itin gausią auditoriją. Festivalio renginiai vyksta didžiausiose atvirose Vilniaus miesto erdvėse: Katedros aikštėje, Gedimino prospekte, Vingio parke ir kt.
Rengiant Sostinės dienas, organizatoriai siekia tęsti daugelį progresyvių renginio idėjų, taip pat ieško galimybių, kaip Sostinės dienas kuo glaudžiau susieti su valstybės sostinės istorinėmis bei kultūrinėmis tradicijomis, pateikti jas šiuolaikiškai, suprantamai ir patraukliai, pritraukiant geriausias Lietuvos menininkų pajėgas ir pakviečiant iškilius Europos bei pasaulio atlikėjus.

VILNIAUS MARATONAS

2017 m. rugsėjo 10 d.
Į sostinę – bėgimo ritmu! Distancijos visų pajėgumų bėgikams, ypatingos pramogos vaikams ir akimirkos, kurių kasmet laukia kiekvienas bėgimo entuziastas.

KALĖDOS SOSTINĖJE

2017 m. lapkritis – 2018 m. sausis
Kalėdų stebuklas atkeliauja į Vilnių, išguidamas neramias mintis, atpūsdamas šventinę nuotaiką ir nekantrumą šia nuotaika pasidalinti su pačiais artimiausiais. Tad išskubėję į šurmuliuojančias gatves, stabtelkit nusifotografuoti prie eglutės ir pasigrožėti senamiestį apvijusiais papuošimais, užsukit į kalėdų miestelį pasivaišinti kalėdiniais gardumynais bei karštu vynu, apsidairykit, gal pamatysit kalėdų senelį, tris karalius ar traukinuku pralekiančius elfus!

LIETUVOS ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖ (2018 m.)

2018 m. birželio 30 – liepos 6 d.
Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.