Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vasarą

ŽOLYNŲ TURGUS

Birželio 18 d.
„Žolynų turgus“ – tai viena įdomiausių senojo Vilniaus tradicijų, kai likus kelioms dienoms iki stebuklingos vasaros nakties – Rasų – iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų į sostinę suvažiuodavo geriausios žolininkės, kurios pardavinėdavo savo surinktas vaistažoles, mokydavo kaip, pasitelkus liaudies mediciną, išsigydyti įvairias ligas ir kitaip pritaikyti magišką žolynų galią. Lankytojų lauks raganos-būrėjos, žolininkės, vaistažolių bei kitų sveikų produktų ir tautodailės dirbinių pardavėjai.

JONINĖS (RASOS ŠVENTĖ)

Birželio 23 d.
Vasaros saulėgrįžos – Rasos šventė, atėjusi dar iš pagonybės, krikščionybės laikais pavadinta Joninėmis. Verkių regioniniame parke rengiama vakaronė, dainuojama, šokami tautiniai šokiai, buriama. Vidurnaktį einama ieškoti stebuklingo paparčio žiedo, kuris pražysta tik šią naktį.
www.pavilniai-verkiai.lt

TARPTAUTINĖ ŠIUOLAIKINIO MENO MUGĖ „ArtVilnius“

Birželio pabaiga
Parodų ir kongresų centre LITEXPO įsikurs galerijos iš Lietuvos, kaimyninių šalių ir kitų pasaulio valstybių. Pagrindinis „ArtVilnius“ tikslas – parodyti plačią ir reprezentatyvią šiuolaikinio meno galerijų panoramą, pristatyti geriausius menininkus ir jų darbus, išlaikant aukštą meno kokybę.
www.artvilnius.com

KULTŪROS NAKTIS „TEBŪNIE NAKTIS!“

Birželio mėn.
Vienai nakčiai miesto aikštės virs šokių mokyklomis po žvaigždėmis, parkai – didelėmis kino salėmis ant žolės, bažnyčios ir miesto aikštės prabils naktiniais klasikos, roko, vargonų koncertais, siaurose gatvelėse vyks spektakliai ir poezijos skaitymai, švies rankų darbo žibintai. Muziejai ir galerijos vilios įdomiomis ekspozicijomis, kurias papildys muzikiniai spektakliai.
www.kulturosnaktis.lt

VALSTYBĖS DIENA (KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA)

Liepos 6 d.
Lietuvos valstybės įkūrėjo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė – Valstybės diena, kasmet pažymima įspūdingais renginiais ir kultūrine programa.

PASAULIO LIETUVIŲ DAINŲ ŠVENTĖ

2018
Pasaulio lietuvių dainų šventės vyksta kas ketveri metai arba ypatingomis valstybei progomis. Tradicinės dainų šventės programoje organizuojamas ansamblių vakaras, kanklių ansamblių ir pučiamųjų orkestrų kolektyviniai ir individualūs pasirodymai, liaudies meno paroda, folkloro ir šokių dienos bei dainų diena, prasidedanti iškilmingomis eitynėmis per miestą.
www.dainusvente.lt

KRISTUPO VASAROS FESTIVALIS

Liepa–rugpjūtis
Šis tarptautinis festivalis, kurio moto – visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius – vienas didžiausių Vilniaus vasaros renginių, kasmet sukviečiantis daugybę Lietuvos ir kitų šalių atlikėjų (apie 40–50 renginių).
www.kristupofestivaliai.lt

VILNIUS MUSIC WEEK (TARPTAUTINĖ MUZIKOS SAVAITĖ)

Rugpjūčio pabaiga–rugsėjo pradžia
Tarptautinė muzikos savaitė – tai iki šiol Lietuvoje nebūto formato renginių serija, sukviečianti muzikos industrijos dalyvius iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių, taip pat perspektyviausius ir talentingiausius šiandienos muzikos atlikėjus ir plačiąją visuomenę į vientisą šventinį skambesį.  Šio projekto idėja – muzikinės kultūros skatinimas.
www.musicweek.lt

Daugiau informacijos apie tradicinius renginius, kasmet vykstančius Vilniuje  www.vilnius-events.lt

IMPORTANT!

PLANNING TO FLY TO VILNIUS THIS JULY-AUGUST?