Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Išgerk nepamirštamą puodelį kavos

ADI_9946

Kavos pupelės Lietuvoje neauga, bet čia gali gauti skaniausią puodelį kavos. Vietoje skrudinamos kavos kvapas sklinda miesto gatvėmis ir kviečia prisėsti madingose kavinėse. Ką užsisakysi?

Pirmasis puodelis Užupyje

Bohemiškajame Užupyje slepiasi daugybė įdomių parduotuvių ir kavinių. Norint jas atrasti kartais reikia tiesiog žinoti, kur eiti.

Šeimyninė kavinė „Coffee1“ – ramybės oazė, kur rasite vietoje skrudintos kavos, naminių ledų ar šakočio. Ar girdėjote legendą, kad, jei pasidalinsite šakočio gabalėliu su mylimu žmogumi, jūsų laukia vestuvės? Užsisakykite „Chemex“ kolboje užplikytos kavos, pasikalbėkite su savininku, stebėkite kasdien čia besilankančius užupiečius ir čia pat įsigykite bei užrašykite kelis atvirukus draugams.

Apsilankykite „Huracan“. Nors tai tinklinė kavinė, kiekvienoje laukia vis kitas interjeras, o Užupyje – ir ypatinga kava. Čia steampunk stiliaus interjeras ir vienintelė vieta Lietuvoje gauti kavos, paruoštos steampunk kavinuku. Apžiūrėkite autentiškus rūsio skliautus ir išsirinkite pupeles. Jei domitės istorija, jums patiks kava iš Alfred Pacas Diaz šeimos – 18 amžiaus Lietuvos didikų Pacų palikuonių – ūkio.

Antrasis puodelis senamiestyje

Vilniaus senamiestis – jaukus ir nedidelis, tačiau čia tiek visko, kad būtina pasisemti energijos gardžiuojantis puodeliu kavos.

Prisėskite „Strange Love“ terasoje ir siurbčiodami tvariai gaunamą kavą stebėkite Bernardinų sodą ar Trijų kryžių kalną. Kava skrudinama vietoje, tad už stiklo matysite aparatą. O jei išalksite, čia laukia vėlyvieji pusryčiai, pietų ir vakarienės meniu.

Mėgaukitės istoriją turinčia kava minimalistinėje kavinėje „Elska“. Čia pupelių pasirinkimas retkarčiais pakeičiamas, kad visada būtų naujų istorijų. Išgėrę puodelį apsilankykite čia pat esančioje meno galerijoje.

Norėtumėte pasisupti su kavos puodeliu rankoje? Užsukite į „Italala“ ir prisėskite ant sūpynių prie lango. Sūpuojantis bus smagu stebėti žmones. Kava čia tiekiama iš mažų skrudinimo namų Florencijoje, Italijoje. Tokia koncepcija puikiai dera prie barokinės Vilniaus architektūros. Itališki desertai, užkandžiai ir ledai tiesiog kviečia paragauti.

Pailsėkite išsitiesę ant patogios sofos „Brew kavos virėjų“ kavinėje. Ką tik paskrudinta kava, intensyvūs espreso aromatai, amerikietiška kava, malonios latė puodelis ir sodri „Aeropress“ paruošta kava suteiks energijos. Jei nenorite kavos, užsisakykite vaisių kokteilį, šviežiai spaustų sulčių ar sumuštinį.

Vilniaus gatvės išties kvepia kava, kai ji skurdinama „Caffeine Roasters“. Kasmet darbuotojai keliauja po plantacijas ieškodami tobulų pupelių, kurios vėliau skrudinamos Vilniuje. Čia gimsta juoda kaip naktis espreso, lengva kaip debesėlis kapučino ir neįprastais metodais paruošta kava. Kavinėje galite patekti į informacinį renginį ar plokštelių turgų. Pabaigę kavą užsukite į Mo muziejų įsikvėpti idėjų iš šiuolaikinio meno.

Trečiasis puodelis Naujamiestyje

Naujamiestis – augantis madingas Vilniaus rajonas, besišliejantis prie senamiesčio, tad jį lengva pasiekti pėsčiomis. Čia knibžda dizaino ir interjero parduotuvių, klubų ir, žinoma, kavinių.

Ragavote kavos su druska ar pipirais? Užsukite į „Crooked Nose & Coffee Stories“ ir paragaukite netikėtų skonių. Čia laukia daugybė vietoje skrudintų pupelių ir mišinių iš viso pasaulio. Patikusios kavos galėsite parsinešti ir namo.

Kiemuose tarp loftų įsikūrusią „Backstage“ kavinę rasti nelengva, tačiau išties verta išsukti iš kelio. Jei nerandate norimos kavos meniu, paklauskite baristos – ji sugalvos ką nors ypatingo. Gal tai bus kava su toniku?

Prisijunkite prie kavos gerbėjų „Taste Map Coffee Roasters“. Jie žino visus įmanomus būdus paruošti kavą: „Aeropress“, „Chemex“, „Hario V60“ laukia jūsų užsakymo. Jei susipainiosite tarp galimybių, draugiškos baristos mielai papasakos daugiau ar suorganizuos kavos degustaciją.

Vilnius Good Coffee žemėlapis:

ENGLISH